Menu strony
O mnie - Strona Główna
TEATR AUTENTYCZNY
KTO NASTĘPNY...
ŚMIERĆ NA RATY
NIE ZABIJAJ
Trzynasty Apostoł
Kontakt
Polecam stronę:
Polecam zaprzyjaźnioną stronę:
zegluga
ŚMIERĆ NA RATY


+++++++

ŚMIERĆ NA RATY - to zrealizowany w formie monodramu spektakl teatralny na podstawie autorskiej adaptacji książki Zdzisława Korczaka UMIERAŁEM STO RAZY - przejmującego studium o alkoholizmie i alkoholowej chorobie. Opisany w spektaklu chaos myśli, czynów i uczuć dość wiernie oddaje przeżycia towarzyszące zniewoleniu alkoholową chorobą. Ten spektakl to z jednej strony prosta historia, opisująca ludzką tragedię w drodze na alkoholowe dno i na samym dnie, a z drugiej przejmujący obraz zmagań z alkoholizmem oraz walki o ludzką godność. Monodram został zrealizowany przede wszystkim z myślą o tych, którzy boleśnie doświadczeni przez "piekło" przeżyć związanych z alkoholową chorobą świadomie wybrali życie w trzeźwości. Spektakl dla każdego, kto w jakimkolwiek stopniu cierpi z powodu alkoholowych problemów, a także dla tych, którym los cierpiących nie jest obojętny. Niespotykana, potężna dawka emocji.

ŚMIERĆ NA RATY jest drugą częścią cyklu +ŚWIADECTWO+ - teatralnej prezentacji tematyki alkoholowej.
Pierwszą część tego cyklu stanowi monodram KTO NASTĘPNY DO TEGO PIEKŁA?

+++++++ŚMIERĆ NA RATY - scenariusz


W A Ż N E !

Do zrealizowania tego monodramu zainspirował mnie śp. Andrzej Nagiel - wieloletni Prezes Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, Polskiej Rady Ruchu Abstynenckiego, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Bardzo mu za to dziękuję.

Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Bogdana Urbana, obecnego Prezesa Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, który wszechstronnie wspierał mnie podczas realizacji monodramu ŚMIERĆ NA RATY.Podstawowe informacje o spektaklu:

Tytuł: ŚMIERĆ NA RATY
Forma spektaklu: MONODRAM
Czas trwania: 45 minut
Ilość widzów: od 60 do 80 osób (w zależności od sali)Kontakt: rysiekfaron@wp.pl